Korzyści z gimnastyki ze smovey dla seniorów  • - wibracje generowane przez pierścienie smovey wpływają na wzmocnienie i gęstość kości,
  • - polepsza się odżywianie tkanki kostnej, stymulowane są komórki produkujące tkankę kostną powodując jej przyrost,
  • - wibracje wspomagają budowanie siły mięśniowej, spalanie tkanki tłuszczowej, mobilizują stawy,
  • - wymachy rąk kształtują sylwetkę, co zapobiega zwyrodnieniom kręgosłupa,
  • - wodzenie oczyma za pierścieniami wpływa korzystnie na wzrok a kontakt z kolorem zielonym wpływa pozytywnie na użytkowników
  • - sprawność umysłowa: każda półkula mózgowa rozwija się i przetwarza informacje w specyficzny dla niej sposób. Półkula lewa to "księgowy a prawa to "artysta". Ćwiczenia z pierścieniami smovey polegające na przemienności ruchów jak np. kołysanie lub wymachy rąk w połączeniu z ruchem innych części ciała (np. nogi) aktywują obie połowy mózgu i prowadzą do poprawy koncentracji, pamięci, zdolności uczenia się i rozwiązywania problemów!
   

Smovey - zalety Ćwiczenia z pierścieniami mogą być wykonywane niezależnie od sprawności fizycznej i używanej siły. Można ćwiczyć na stojąco, siedząco a nawet w pozycji półleżącej – co jest bardzo ważne wśród tej grupy wiekowej ponieważ są to osoby z różnym zakresem ruchomości.

Osoby starsze podatne są na uszkodzenia kości . Regularna aktywność fizyczna i wibracje zwiększają gęstość kości. Szacuje się, że można w ten sposób zapobiec nawet połowie złamań i komplikacji. Wibracje wywoływane podczas treningu z pierścieniami smovey sprawiają, że kości są odżywione i mocniejsze a muskulatura całego ciała wzmocniona.

Ćwiczenia ze smovey można ukierunkować również na balansowanie ciała, polepsza to współdziałanie mięśni i zapobiega wykonywaniu nieskoordynowanych ruchów – to świetna profilaktyka upadków!

Smovey dla seniorówPowstające jak grzyby po deszczu fundacje, stowarzyszenia wspierające grupy osób 50+ w ramach akcji na rzecz aktywnego starzenia się i haseł, że starość zaczyna się w dzieciństwie mogą korzystać z dobrodziejstw smovey do woli: w przypadku wielu neurologicznych chorób z którymi borykają się nasi seniorzy, w kwestii koordynacji półkul mózgowych, podnoszenia sprawności, formy spędzania wolnego czasu, podnoszenia witalności i w przeciwdziałaniu nastrojom depresyjnym – możliwości jest bardzo wiele.


wstecz
Jeśli jesteś gotowy, chętnie podpowiem, jak zrealizować kolejne kroki
i poprowadzę Cię do nowego, zdrowszego życia.