Zastosowanie smovey wspierająco w leczeniu chorób Alzheimera i Parkinson



CHOROBY: ALZHEIMERA I PARKINSONA

Smovey - walka z chorobami Alzheimera i ParkinsonaChoroba Alzheimera należy do grupy chorób neurozwyrodnieniowych (inaczej: neurodegeneracyjnych). W odniesieniu do choroby Alzheimera używa się również określenia otępienie lub demencja. Otępieniem (demencją) nazywa się utratę lub znaczne upośledzenie wyższych czynności korowych, takich jak pamięć, myślenie, orientacja, rozumienie, liczenie, zdolność uczenia się, język, zdolność oceny sytuacji. Choroba Alzheimera jest najczęściej występującym rodzajem otępienia. Drugim pod względem częstości występowania rodzajem demencji jest otępienie naczyniopochodne. Znacznie rzadziej występującymi rodzajami otępień są otępienie czołowo-skroniowe i otępienie z ciałami Lewy'ego.

Liczbę chorych na chorobę Alzheimera na świecie szacuje się na 15 – 21 milionów, w Polsce na ok. 350 tysięcy!


U pacjentów z chorobą Parkinsona neuroprzekaźniki mózgu nie produkują wystarczająco dopaminy i dlatego dochodzi do problemów z poruszaniem się. Do typowych symptomów tej choroby należy brak możliwości wykonania ruchu (hipokinezja), sztywność mięśni (sztywność) i drżenie kończyn (drżenie)

Twierdzi się, że Parkinson jest chorobą nieuleczalną, ale Manfred J.Poggel w swojej książce " Moje leczenie bez chemii" dzieli się z nami swoim doświadczeniem w walce z nią. Mówi nam " żeby aktywować samouleczenie, trzeba podnieść swoje wibracje, co uaktywni limfę i odtruje organizm".

Ocenia się, że w Polsce jest ok. 60-80 tysięcy chorych z chorobą Parkinsona, a co roku przybywa ok. 4-8 tys. nowych przypadków tej choroby.

Stale rosnąca liczba osób w starszym wieku, a więc starzenie się społeczeństw, w przyszłości nieuchronnie doprowadzi do zwiększenia się liczby osób z chorobą Parkinsona

Smovey - opinie

W tych chorobach bardzo pomocne okazuje się smovey! Zresztą historia jego powstania to potwierdza! My "Smovianie" wiemy z doświadczenia, że już po 1 godzinie ćwiczeń ze smovey wartości Bovis extremalnie się podnoszą , na przykład do wartości ok 18.000!!!

- Czym są jednostki Bovisa?

Jest to skala pomiaru biowitalności opracowana przez francuskiego uczonego Antoine Bovisa. Po wieloletnich badaniach ustalił poziom energetyki organizmu zdrowego człowieka, który wynosi przeciętnie 6500 jednostek. Skala Antoine Bovisa sięga od 0 do 10 000 jednostek. Wszystkie wartości powyżej 6500 uważane są za bardzo korzystne i stymulujące. Wykazują ona właściwości uzdrawiające. Natomiast wartości poniżej 6500 wskazują na osłabienie, dysharmonię lub chorobę w ciele człowieka. Poniżej podajemy przykładowe zakresy biowitalnosci człowieka, oparte na badaniach przeprowadzonych przez Leszka Matelę.

Wyróżnić możemy następujące zakresy biowitalności człowieka:

  • od 4 000 do 5 000 – ciężki stan chorobowy
  • od 5 000 do 5 500 – zaawansowany stan chorobowy
  • od 5 500 do 5 700 – średniozaawansowany stan chorobowy
  • od 5 700 do 6 000 – mało zaawansowany stan chorobowy lub stan poprzedzający chorobę
  • od 6 000 do 6 400 – osłabienie
  • 6 500 – norma
  • powyżej 6 500 – nadzwyczajna biowitalność

CIEKAWOSTKA:

Znany holender Robert H. Steelooper powiedział, że produkty żywnościowe o wartości poniżej 7 000 w skali Bovisa pobierają energię z organizmu, przez co człowiek staje się bardziej podatny na choroby. Produkty powyżej 7500 jednostek Bovisa wpływają pozytywnie na organizm, dostarczając mu energii i witalności, co w konsekwencji doprowadza do zwiększenia odporności. Jeżeli spożywamy produkty żywnościowe zawierające powyżej 9 jednostek w skali Bovisa, nasz organizm poddawany jest działaniu terapeutycznemu, oczyszczeniu i uzdrowieniu.

WNIOSKI:

  • najprostszą metodą profilaktyki choroby Alzheimera zalecaną przez lekarzy jest RUCH
  • Aktywność fizyczna poprawia działanie mózgu w regionie odpowiedzialnym za pamięć
  • Używając pierścieni smovey oprócz poprawy pamięci i wzmocnienia stanu mięśni następuje stymulacja funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego
  • Pacjenci informują, że po ćwiczeniach ze smovey drżenie kończyn znacznie ustępuje
  • Smovey stanowi centralny element terapii we wszystkich schorzeniach neurologicznych, które związane są z upośledzeniem zdolności ruchowych

Opinia Pia Anker-Ladefoged, Instruktorki Fitnesu z Hamburga

Smovey - opinieMiałam krzepiące doświadczenie zakończone sukcesem z moim kuzynem , który w wieku 52 lat zachorował na Parkinsona i teraz ma 58 lat. Był przytłoczony swoja choroba, jego ruchliwość była bardzo ograniczona co prowadziło do ciężkiej depresji. Odwiedziłam go w Dani i zrobiliśmy ok 100 wymachów ze smovey na siedząco ;), na koniec wymasowałam używając smovey uda i kręgosłup. Po chwili powiedział bardzo zdziwiony " moje zęby wreszcie nie stukają o siebie", jego szczęka była bardzo ściśnięta i przez to od dawna "dzwoniły" mu zęby, co przeszkadzało w mówieniu. W jego oczach pojawiło się światełko i zaczął się śmiać, nie chciał już oddać smovey. Bawiliśmy się wspaniale a on otrzymał nadzieje i siły do walki z chorobą. Ułożyłam mu plan ćwiczeń: 100 wymachów , 3 razy dziennie. Już się cieszę na następną wizytę i smovey trening z moim kuzynem.



wstecz
Jeśli jesteś gotowy, chętnie podpowiem, jak zrealizować kolejne kroki
i poprowadzę Cię do nowego, zdrowszego życia.