Zastosowanie smovey wspierająco w leczeniu stwardnienia rozsianegoSTWARDNIENIE ROZSIANE

Jak się szacuje, w Polsce, na stwardnienie rozsiane (SM - sclerosis multiplex) cierpi około 40-60 tys. osób. To choroba centralnego systemu nerwowego, w której dochodzi do zniszczenia osłonek mielinowych otaczających włókna nerwowe. Nie wiadomo do końca jaki jest pierwotny impuls do rozwoju schorzenia (niektórzy podejrzewają zakażenie wirusem). W każdym razie, w pewnym okresie życia (najczęściej w wieku 20-40 lat), nieco częściej u kobiet, układ odpornościowy człowieka zaczyna atakować i uszkadzać osłonki mielinowe swoich własnych nerwów. Może się to objawiać m.in.: zaburzeniami wzroku, niesprawnością koordynacji ruchowej, drżeniem, osłabieniem czy nawet paraliżem jednej kończyny lub kilku.

Obok choroby Parkinsona, Alzheimera lub Demencji Starczej, Stwardnienie Rozsiane należy do grupy chorób neurologicznych, gdzie regularne Smovey – treningi przyniosły wiele pozytywnych doświadczeń w ostatnich latach.

Wysokiej klasy terapeuci, lekarze, psychoterapeuci, masażyści, trenerzy, kinezjolodzy, TCM – lekarze są zachwyceni pozytywnym wpływem Smovey i polecją je pacjentom – neurolog Prim.Dr.Volc nazywa je "zielonymi zaczarowanymi pierścieniami" i ma Smovey na swoim oddziale.


SMOVEY – OSIĄGNIĘCIA PACJENTKI Z MS

Smovey - walka z depresją poprzez ruchPomimo choroby można powiedzieć, że czuję się całkiem dobrze. Cieszę się bardzo z posiadania Smovey. Drżenie rak i skurcze prawie przeszły. Dziękuję Ci za pomoc. Używam Smoveys 25 min dziennie, przy czym robię ćwiczenia tylko z DVD. Teraz kiedy moja równowaga wróciła do normy (dzięki pierscieniom), wybiorę się do parku i powiększę zakres ćwiczeń. Oczywiście wezmę je z sobą na rehabilitację. Jeszcze raz dziękuje, dziękuje, dziękuje.


wstecz
Jeśli jesteś gotowy, chętnie podpowiem, jak zrealizować kolejne kroki
i poprowadzę Cię do nowego, zdrowszego życia.